Artjom Savitski: restoran valmistas meeldiva üllatuse

IMG_1178Koos oma tüdruksõbra Annaga meid külastanud muusik Artjom Savitski ütles, et Trühvli silt on talle varemgi silma jäänud, sest tal on Telliskivi Loomelinnakus siiani palju proove. Kohapeal tundis ta ära, et restorani maja ongi tema bändi kunagine proovimaja, ainult et muusikud on nüüd sügavamale rajooni sisse kolinud, ja üleüldse on Telliskivi piirkond ilusamaks tehtud, seal on palju uusi kohti avatud ja inimesi käib seal rohkem.

Restoran Trühvel valmistas paarile meeldiva üllatuse, sest nad kujutasid seda ette pigem tavalise söögikohana, kuid siis selgus, et tegu on tipprestoraniga, kus on väga personaalne lähenemine. “Ei oota, et Telliskivis oleks selline koht,” nendib Artjom.

Artjom tellis Trühvlis grillitud kitsejuustusalatit maasikatega ja peab seda heaks maitsekoosluseks, milles on palju erinevaid nüansse. Desserdis üllatasid teda punased sõstrad, mida ta nägi esimest korda sel moel kasutatavat. “Maitsed sobisid omavahel väga hästi!” kiitis ta oma valitud sööki. Anna võttis kõrvitsarisottot, millele oli lisatud mett. “Mulle maitses soolase ja magusa kooslus, kõrvitsarisotto meeldis mulle eriti,” rääkis ta.

Artjomi ja Anna restoraniskäik oli eriline sellegipoolest, et nad pääsesid köögipoolele ja said ise toidu taldrikule panna. Muusik ütles, et sattus köögipoolele sel moel esmakordselt, varem on ta kontserdite ajal köögist lihtsalt läbi läinud. “Ma korra mõtlesin, et ega ma kooli söögitädi muljet jäta,” muigas Artjom. “Tegin ettevaatlikult, et midagi ümber ei ajaks.”

Muusik arvab, et kokanduses nagu ka muusikas võib teha kõike, peaasi, et maitseks.